מתחם פאודה במתחם אקסטרים ראלי ארט – מיני ישראל

תוכן עניינים

מאז שנת 2015, אז יצאה הסדרה פאודה בעונתה הראשונה, הרי שהביטוי הנושא את  שם החברה, הפך להיות מאוד נפוץ ופופולארי בז'רגון הישראלי בהיבטים שונים. 

אך לא רק הביטוי זכה לפופולאריות אלא גם הנושא והסיפור שעומד במרכזו של הסדרה, זכה לפופולאריות רבה ורבים רצו להתנסות בו, גם אם בתור חוויה חד פעמית. 

לשם כך בדיוק הוקם מתחם פאודה בראלי ארט. מדובר על מתחם אשר מציע לכל מי שמגיע אליו אפשרות לחוות מה שמרגישים חיילים ביחידות לוחמות, מסתערבות, יום יום. איך זה להתחפש לתושבי המקום ולפעול בשטח שלהם, בשיא המתח והאדרנלין, כשהם יודעים שעליהם לסמוך רק על עצמם ועל החברים שלהם במקום. 

מה זה פאודה?

הרעיון שעומד מאחורי פאודה הוא, קבוצה של אנשים, לוחמים ביחידות מסתערבות, קרי יחידות שהחיילים שלהם אינם לובשים מדים אלא אמורים להשתלב בציבור המקומי מבלי שאיש ידע שהם אינם שייכים, על מנת שיוכלו לבצע את העבודה, קרי לעצור גורמים עוינים. כל זה באור יום, בתוך ציבור זר, כשהמטרה היא לא להשאיר עקבות ושאיש לא יוכל לעקוב אחריהם, לעצור וללכוד אותם. 

הפעילות דורשת הרבה מאוד תחכום ותעוזה, שיתוף פעולה בין החלקים השונים בצוות וכן מול החפ"ק שמאחור, שימוש באמצעים וכלים שונים, יכולת אלתור, זריזות, מהירות ויכולת לתכנן דברים בידיעה ברורה שייתכן מאוד שהכל ישתבש ויהיה צורך לפעול אחרת. 

מה יש במתחם פאודה?

כאמור, הפופולאריות של הסדרה, אשר התבססה על סיפורים אמיתיים שהתרחשו במהלך השנים ביחידת המסתערבים של הצבא, הביאה לידי כך שנוצרו הפעלות במתחמים מיוחדים שמזכירים את המקומות בהם צוות התוכנית פעל בעצמו. 

במתחם פאודה של ראלי ארט, אפשר למצוא את כל האמצעים והכלים הנדרשים לפעילות, אפשר למצוא אמצעים וכלים שנועדו לאפשר למשתתפים להרגיש מה זה אומר להיות חייל ביחידת מסתערבים, לעבור קורס מזורז ללוחמה בטרור ועוד. 

צריך לומר, המתחם כולל שורה ארוכה של תחנות הפעלה, כולל תחנות קרב מגע, מודיעין, כושר גופני, ספורט, שימוש באמצעים שונים, כולל לבוש מקומי ואלמנטים מתוך התרבות של הציבור שבתוכו צריך להתערבב ועוד. 

מעבר לכך במתחם אפשר למצוא גם אזור אירוח וקולינריה אשר מתכתב באופן ישיר הן עם התרבות המקומית והן עם החוויה המזרח תיכונית. 

מדובר על מתחם המציע שירותי קייטרינג ברמה הגבוהה ביותר ואירוח הדומה בצורה מדויקת למה שנהוג ומקובל באזור.

למי זה יכול להתאים?

מתחם פאודה יכול להתאים בצורה ספציפית למקומות עבודה המבקשים לארגן ימי גיבוש לעובדים שלהם. מדובר על חוויה ייחודית ויוצאת דופן, חוויה שהם לא יכולים למצוא בשום מקום אחר. 

לא מבחינת הסגנון והאיכות, לא מבחינת רמת העניין, המתח והאדרנלין, והן מבחינת התחכום, היצירתיות והסיפור עצמו. 

אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד מתחמים ומקומות שמציעים פעילויות לימי גיבוש, אך בשום מקום לא נמצא משהו דומה למתחם פאודה, מבחינת הארגון, מבחינת היצירתיות, ובפרט בכל מה שקשור לקשר ולדמיון לסדרת טלוויזיה מצליחה, אשר כל מי שצפה בה, הושפע ממנה ורצה לדעת איך זה מרגיש להיות חלק ממנה. 

מה צריך לדעת לפני שמזמינים הפעלה במתחם?

ראשית, חשוב מאוד לעשות זאת מראש. כלומר, לא לעשות את זה ברגע האחרון, זאת מאחר וקיים ביקוש גבוה מאוד, לכן מוטב להזמין מקומות שבועות או חודשים מראש. רצוי כמובן להזמין מקום בתקופת האביב או הקיץ, בימים בהם מזג האוויר הוא נעים ומתאים לכך. 

שנית, כל אחד שנמצא במצב רפואי טוב וכושר סביר יכול להשתתף בפעילות. אף אחד לא מצפה מהמשתתפים להיות חיילים בקרבי. צעירים ומבוגרים, נשים וגברים, כולם יכולים להשתתף בפעילות, בתנאי שאין מניעה בריאותית או אחרת לכך. 

שלישית, חשוב מאוד לבוא עם בגדים ונעליים נוחות, לקחת בחשבון שהפעילות לוקחת זמן, ולכן מוטב לפנות חצי יום עד יום שלם לצורך כך. 

ארבע, הפעילות כוללת מגוון רחב של חלקים המועברים על ידי מדריכים מקצועיים. לכן, רצוי מאוד להקשיב להוראות ולהסברים, לבצע אותם, ולהיות מוכנים לכך שזו הולכת להיות פעילות מאוד מיוחדת, עם הרבה מאוד מתח ועניין. 

למרות שמדובר בפעילות כיפית, רצוי מאוד להתייחס אליה ברצינות. כך תוכלו להפיק ממנה את המיטב ולחזור הביתה לספר לילדים על החוויה שעברתם במקום.